W dniu 6 grudnia 2017 roku odbyło się posiedzenie Zespołu Szkolenia w Zakresie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Szkolenia i Egzaminowania Kandydatów na Kierowców Pojazdów Samochodowych Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 Posiedzeniu Zespołu przewodniczył Grzegorz Kajca – Dyrektor WORD we Wrocławiu. W posiedzeniu uczestniczyli dyrektorzy dolnośląskich WORD-ów, przedstawiciele Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, Ośrodków Szkolenia Kierowców, Politechniki Wrocławskiej, Inspekcji Transportu Drogowego oraz Sekretarz Wojewódzkiej Rady BRD.

W trakcie spotkania przyjęto Plan Pracy Zespołu na rok 2018, a ponadto przewodniczący przedstawił informację o działaniach podjętych w sprawach zmiany wagi pytań o wysokim znaczeniu dla Brd na egzaminie teoretycznym, wprowadzenia okresu przejściowego dla kierowców posiadających prawo jazdy kat. C i D, a ubiegających się o prawo jazdy C+E i D+E, wprowadzenia nowego przedmiotu ,,Wychowanie komunikacyjne” oraz aktualizowania oznakowania dróg przez ich Zarządców po zakończonych robotach drogowych. W trakcie dyskusji omówiono między innymi zagrożenia jakie powodują korzystający ze smartfonów lub telefonów, a posiadający słuchawki zarówno pieszych jak i rowerzystów. Omówiono także sprawę wyposażenia pojazdów w dodatkowe systemy i urządzenia, z których korzystanie w czasie jazdy znacząco rozprasza kierującego powodując zagrożenie BRD.

 

DSCF2395

Członkowie Zespołu w czasie obrad.

 

DSCF2398

           Członkowie Zespołu w czasie obrad.